Ohio Northern Results - 2015 John Summa Classic
133
- Cole Cochran (ONU) - (3-2 Overall) - 4th
Place
- Cole Cochran (ONU) won by maj. dec. over Zach Swarrow
(Waynesburg), 12-2
- Cole Cochran (ONU) won by maj. dec. over Kevin O'Hagan
(Brockport St.), 14-4
- Cole Cochran (ONU) lost by fall to Jacob Spearman (W&J),
:55
- Cole Cochran (ONU) won by fall over Allen Seagraves (ONU),
3:47
- Cole Cochran (ONU) lost by dec. to Fillippo Crivelli
(Waynesburg), 3-2
- Allen Seagraves (ONU) - (4-2 Overall) - 5th
Place
- Allen Seagraves (ONU) won by dec. over Lance Walters (Thiel),
11-8
- Allen Seagraves (ONU) lost by dec. to Eric Velez (Brockport
St.), 11-5
- Allen Seagraves (ONU) won by dec. over Markus Cruz (BW),
7-5
- Allen Seagraves (ONU) won by fall over Matthew Schneider
(Lycoming), 1:56
- Allen Seagraves (ONU) lost by fall to Cole Cochran (ONU),
3:47
- Allen Seagraves (ONU) won by fall over Zach Swarrow
(Waynesburg), 2:09
141
- Dylan Dolph (ONU) - (5-2 Overall) - 5th
Place
- Dylan Dolph (ONU) lost by dec. to Zachary Britton
(Lycoming)
- Dylan Dolph (ONU) won by maj. dec. over Jaleel Richardson (BW),
13-0
- Dylan Dolph (ONU) won by fall over Johnathan Swann (W&J),
1:18
- Dylan Dolph (ONU) won by dec. over Ben Barnhart-Sullivan
(Muskingum), 5-1
- Dylan Dolph (ONU) won by dec. over Zach Taylor (BW), 4-3
- Dylan Dolph (ONU) lost by dec. to Sean O'Hagen (Brockport St.),
5-2, TB-1
- Dylan Dolph (ONU) won by forfeit over Caleb Willey
(Lycoming)
157
- Kyler Deeter (ONU) - (4-1 Overall) - 2nd
Place
- Kyler Deeter (ONU) won by dec. over Hekmat Naeemi (Brockport
St.), 8-6, SV-1
- Kyler Deeter (ONU) won by fall over Andrew Patterson (RIT),
1:09
- Kyler Deeter (ONU) won by dec. over Derek Hull (Waynesburg),
9-8
- Kyler Deeter (ONU) won by dec. over Landon Lohr (Waynesburg),
7-3
- Kyler Deeter (ONU) lost by dec. to Sean Byham (Thiel), 8-3
- Junior Benetiz (ONU) - (0-2 Overall)
- Junior Benitez (ONU) lost by fall to Sean Byham (Thiel),
1:52
- Junior Benitez (ONU) lost by fall to Hekmat Naeemi (Brockport
St.), 4:33
165
- Seth Meyer (ONU) - (1-2 Overall)
- Seth Meyer (ONU) won by dec. over Declan Haggerty (W&J),
9-4
- Seth Meyer (ONU) lost by fall to #9 David Shapiro (BW),
4:15
- Seth Meyer (ONU) lost by dec. to Eric Tuck (Waynesburg),
7-1
174
- Jake Sowers (ONU) - (0-2 Overall)
- Jake Sowers (ONU) lost by maj. dec. to Sonnieboy Blanco
(W&J), 20-8
- Jake Sowers (ONU) lost by fall to Tyler Lusht (Brockport St.),
:33
- Max Dole (ONU) - (1-2 Overall)
- Max Dole (ONU) lost by dec. to Marco Crivelli (Thiel), 6-3
- Max Dole (ONU) won by tech fall over Austin Davidson
(Waynesburg), 16-0
- Max Dole lost by dec. to James Shreck (Brockport St.), 8-3
184
- Nathan McCown (ONU) - (0-1 Overall)
- Nathan McCown (ONU) lost by fall to William Oberschelp
(W&J), 4:57
- Nathan McCown (ONU) lost by forfeit to Nick Fisk (RIT)
197
- Evan Hickey (ONU) - (2-2 Overall)
- Evan Hickey (ONU) won by fall over Zach Mullet (Muskingum),
1:05
- Evan Hickey (ONU) lost by dec. to Andrew Shackelford (BW),
5-2
- Evan Hickey (ONU) won by fall over Robert Oliver (Brockport
St.), 5:24
- Evan Hickey (ONU) lost by dec. to Ezekiel Stroupe (W&J),
7-3
285
- Gunnar Parr (ONU) - (2-2 Overall)
- Gunnar Parr (ONU) won by fall over Travis Combine (Thiel),
:46
- Gunnar Parr (ONU) lost by disqualification to Sam Weinger
(RIT)
- Gunnar Parr (ONU) won by fall over Yamil Cristobal (W&J),
4:26
- Gunnar Parr (ONU) lost by fall to to Samuel Batchelor
(Lycoming), 3:38