Ohio Northern Individual Results - Pete Willson Invitational
125
- Brad Taton (ONU) - 1-2 Overall
- Brad Taton (ONU) lost by maj. dec. to #3 Zac Denny
(Whitewater), 13-4
- Brad Taton (ONU) won by dec. over Collin Kenyon (MSOE), 8-6;
SV
- Brad Taton (ONU) lost by dec. to Ruben Rodriguez (Manchester),
5-4; TB1
133
- #8 Cole Cochran (ONU) - 2-2 Overall
- #8 Cole Cochran (ONU) won by tech fall over Tom Foy (Wheaton),
5:11, 15-0
- #8 Cole Cochran (ONU) won by dec. over Chandler Moore (Wabash),
2-0
- #8 Cole Cochran (ONU) lost by dec. to #1 Sean Ambrodio
(Concordia-Wis.), 5-2
- #8 Cole Cochran (ONU) lost by dec. to Joe Brodman (Heidelberg),
9-7
141
- Dylan Dolph - 1-2 Overall
- Dylan Dolph (ONU) won by dec. over Gage Burt (Wheaton),
8-2
- Dylan Dolph (ONU) lost by maj. dec. to #3 Matt Adcock
(Whitewater), 16-5
- Dylan Dolph (ONU) lost by dec. to Chad Lammer (Elizabethtown),
7-6
149
- #8 Evan Morgan (ONU) - 3-3 Overall - 8th
Place
- #8 Evan Morgan (ONU) won by dec. over Campbell Morton
(Wheaton), 3-1
- #8 Evan Morgan (ONU) won by medical forfeit over Luis Godines
(Mt St Joesph)
- #8 Evan Morgan (ONU) lost by dec. to #1 Dan Mirman (John
Carroll), 10-4
- #8 Evan Morgan (ONU) won by dec. over Matt Sears (Augustana),
9-2
- #8 Evan Morgan (ONU) lost by dec. to Joe Schmidt (BW), 5-0
- #8 Evan Morgan (ONU) lost by dec. to Damon Cheek (Heidelberg),
4-2
157
- Kyler Deeter (ONU) - 5-2 Overall - 5th
Place
- Kyler Deeter (ONU) lost by dec. to #7 Tom McNulty (John
Carroll), 6-0
- Kyler Deeter (ONU) won by fall over Mac Swackhammer
(Muskingum), 4:26
- Kyler Deeter (ONU) won by fall over Anthony Friese
(Wis.-Stevens Point), 2:37
- Kyler Deeter (ONU) won by fall over #5 Brandt Welcher
(Wis.-Parkside), 1:45
- Kyler Deeter (ONU) won by dec. over #8 Chanc Ravish (Wabash),
6-3
- Kyler Deeter (ONU) lost by fall to #3 Tommy Gerzewski
(Wis.-Whitewater), 5:54
- Kyler Deeter (ONU) won by dec. over #4 Mark Savenok (Wheaton),
7-4
165
- #8 Colt Lovejoy (ONU) - 5-0 Overall -
Champion
- #8 Colt Lovejoy (ONU) won by fall over Sergio Lopez (Elmhurst),
3:47
- #8 Colt Lovejoy (ONU) won by maj. dec. over Tristan Wilson
(Manchester), 11-2
- #8 Colt Lovejoy (ONU) won by medical forfeit over #1 Nick
Fishback (Wis.-Parkside)
- #8 Colt Lovejoy (ONU) won by maj. dec. over #4 David Shapiro
(Baldwin Wallace), 9-1
- #8 Colt Lovejoy (ONU) won by dec. over #2 Matt Tuttle (Alma),
8-7
197
- Dillon Brancheau (ONU) - 3-2 Overall
- Dillon Brancheau (ONU) lost by maj. dec. to #5 Brian Olsen (Mt
Union), 10-2
- Dillon Brancheau (ONU) won by dec. overMatt Shurina
(Heidelberg), 4-1
- Dillon Brancheau (ONU) won by fall over Gabe Silver (Mt St
Joseph), 6:07
- Dillon Brancheau (ONU) won by dec. over Jake Armellani
(Wis.-Parkside), 5-2
- Dillon Brancheau (ONU) lost by dec. to Brett Thumb (Wabash),
9-7
285
- #1 Cody Lovejoy (ONU) - 5-0 Overall -
Champion
- #1 Cody Lovejoy (ONU) won by fall over Mike Andelbradt (John
Carroll), 1:05
- #1 Cody Lovejoy (ONU) won by fall over Andrew Wagner
(Lakeland), 2:51
- #1 Cody Lovejoy (ONU) won by maj. dec. over #8 Zach Tooley
(Wis.-LaCrosse), 10-0
- #1 Cody Lovejoy (ONU) won by dec. over #4 Anthony Edgren
(Wis.-Whitewater), 6-0
- #1 Cody Lovejoy (ONU) won by dec. over #2 Mackenzie Green
(Trine), 2-0